Про проект

«Сестри Тельнюк» – два жіночі голоси, два характери, два настрої, дві долі.

«Сестри Тельнюк» – єдина гармонія двох. Слова Галі та музика Лесі переплітаються так, що глядач занурюється в особливий світ мрій, образів, спогадів, асоціацій. Це справжній простір без меж. Ідеальний синтез музики та слова.

Про них говорять: «ковток свiжого повітря», «лiки вiд розпачу», «мiстерiя слова й музики», «останнiй бастiон високої поезiї та музики у просторi сучасної української пiснi», «музика великого міста», «adult alternative». У музиці Сестер звучать близькі кожному почуття, думки, де електрично-швидко біжать образи близьких і далеких. Щось таке живе у душі кожного з нас.

Небанальна музика та зухвало-щирі слова взялися не просто так – їм передували довгі роки навчання, експериментів, росту і родинного тепла.

Все почалося в дитинстві. З 13 років Галя і Леся пишуть рок-балади, ескізи, пастелі, елегії, пісні для хорового виконання – усе на вірші поетів-класиків української літератури.

Недаремно Станіслав Тельнюк – відомий український письменник, літературознавець, поет, перекладач – і Неллі Копилова – філолог, перекладач зі східних мов, редактор – створили для Галі і Лесі органічну атмосферу поетичного слова і його ритмів, кольорів, мелодики. У 1986 році творчості дівчаток було дано назву  – «Сестри Тельнюк».

Сьогодні пісні створюються і на класичні поетичні тексти українських і зарубіжних поетів, і на оригінальні поезії Галі Тельнюк. А Леся Тельнюк залишається незмінним камертоном звучання проекту – саме вона пише музику до всіх пісень.

В арсеналі «Сестер Тельнюк» безліч стилів, жанрів і звучань. Філософські балади та романси, фольк-рокові композиції та ескізи, акапелла та пісні з елементами медитативної мело-декламації, джаз-рок, art-рок і trip-hop.. у їхніх руках насправді багата палітра, що дозволяє експериментувати в усіх можливих музичних напрямках та створювати власні. 

Відтак кожен новий альбом є випробовуванням себе у новому стилі – змінюється світосприйняття, а разом із ним змінюються тексти і музика. Діапазон широкий – від акустично-академічної суворості до рокової свободи та альтернативи.

Новий альбом – це нова програма, тобто новий концерт. Виступи «Сестер Тельнюк» – це театральне дійство з власною драматургією і особливою схемою розгортання образів, це розмова Сестер між собою і водночас щирий діалог із кожним глядачем.

 

Дискографія

Мить (1991)

Галя та Леся (1994)

Тиша і грім (1998)

Концерти в Канаді (2000)

У.Б.Н.: Пісні з вистави (2001)

Вітер століть (2002)

Жар-птиці (2002)

Вибране (2005) -  CD1, CD2

Жовта кульбаба (2007)

Тельнюк: live (травень 2009)

Назавжди. Богдан-Ігор Антонич (сингл, 2009)

Rehearsal (січень, 2010)

Сонмо (березень, 2010)

Моє серце в верховині (сингл, інтернет-реліз, 2010)

Інкрустації: пісні з вистави (інтернет-реліз, 2011)

Дорога зі скла: LIVE (2012)

live at the Glenn Gould Studio (2014)

ТЕЛЬНЮК: Наш Шевченко (2015)

 

Спільні проекти

1997  – запис пісні «Love in vain» спільно з гітаристом Міком Тейлором («Rolling Stones»)

2000-2001– вистава «У.Б.Н.» у драматичному театрі імені Марії Заньковецької (Львів) під керівництвом Федора Стригуна. Автор тексту – Галина Тельнюк, автор музики – Леся Тельнюк.

2003 – мультимедійний проект «Над нами небо» спільно з художником Ігорем Поліщуком (Канада)

22 липня 2008 – прем’єра вистави «Емілі» у Молодому театрі (Київ). Виконавиця головної ролі: Лідія Вовкун. Для цього спектаклю Леся Тельнюк написала музику на поезії Емілі Дікінсон. Режисер: Олена Шапаренко

15 вересня 2008 – прем’єра вистави «Стусове коло» спільно з Сергієм Проскурнею, Дмитром Стусом і Романом Семисалом. «Сестри Тельнюк» створили музичну канву спектаклю на вірші Василя Стуса. Після прем’єри вистава вирушила у гастролі Україною (Донецьк, Маріуполь, Слов’янськ, Горлівка, Луганськ, Київ, Дніпропетровськ, Кіровоград, Черкаси, Вінниця, Луцьк, Львів, Рівне)

8-17 грудня 2008 – програма «Вітер століть», створена спільно з гуртом «Кому вниз». Спільні гастролі: Одеса, Херсон, Кривий Ріг, Кіровоград, Суми, Харків, Дніпропетровськ

7 жовтня 2009 – вихід синглу «Назавжди. Богдан-Ігор Антонич» до 100-річчя Богдана-Ігора Антонича. На диску – 5 версій пісні на поезію Антонича «Назавжди», 5 треків українською та французькою мовою, записаних разом із гуртами «Мертвий півень», «АбыМС» та Олександром Мельником

22 січня 2010 – прем’єра музичного фільму «Тельнюк: Rehearsal». Режисер: Алік Усік

19 березня 2010 – прем’єра поетично-музичної вистави «Інкрустації» у  Молодому театрі, до ювілею Ліни Костенко. У виставі задіяні: Лідія Вовкун, Леся Тельнюк та Галя Тельнюк. Режисер: Олена Шапаренко 

2012 року - програма «Дорога зі ска», пісні на вірші Оксани Забужко

14 листопада 2015 - телевізійна прем’єра проекту «ТЕЛЬНЮК: Наш Шевченко» на телеканалі UΛ:Перший.  Фільм-концерт складається з 13 пісень на вірші Тараса Шевченка у супроводі Національного симфонічного оркестру України [диригент - Володимир Сіренко]. Режисер: Олег Чорний

У 2016 році відбувся тур містами України. Програму «ТЕЛЬНЮК: Наш Шевченко» було представлено у Краматорську, Сєвєродонецьку, Ів.-Франківську, Львові, Луцьку, Запоріжжі, Тернополі, Харкові, Одесі, Ужгороді, Чернівцях та Хмельницькому.

Починаючи з 2016 році мистецький проект «Шлях до свободи», створений спільно з «LATCA», було предсталено у Торонто [Канада], Оттаві [Канада], Монреалі [Канада], Києві, Харкові, Львові, Парижі [Франція], Страсбурзі [Франція], Познані [Польща]. Проект «Шлях до Свободи» - це сценічне дійство, створене на основі музики «Сестер Тельнюк» та текстів з книжки «Літопис самовидців: дев’ять місяців українського спротиву». Постійними учасниками проекту є «ТЕЛЬНЮК: Сестри», Григорій Гладій та Назар Стригун.

 

Нагороди

1987 – лауреати конкурсу «Нові імена»

1989 – лауреати фестивалю «Червона Рута»

1991 – лауреати фестивалю «Червона Рута»

1998 – премія Василя Стуса за внесок у розвиток та збереження української культури

2009 – Заслужені артистки України

2015 – лауреати Всеукраїнської премії «Жінка ІІІ тисячоліття»

2019 – Народні артистки України

 

Музиканти, які працювали в основному складі проекту:
Олег Путятін 
Євген "Джек" Бортничук 
Іван Давиденко
Ігор "Малий" Середа
Олександр "Мурчик" Муренко
Євдоким "Кімич" Решетько
Олексій Батьковський
Володимир Оржеховський
Роман Суржа
Іван Небесний
Микола Томасишин
Олексій "Кабан" Литвиненко 
Олег Куценко
Святослав Боровик 
Ігор Пацовський 
Макcим Римар 
Антон Чайкін 
Владислав Примаков
 
Незмінний звукорежисер з 2005 року - Костянтин Костенко
spotify.com
deezeer.com
music.apple.com